Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

10 дів. Осучаснення о. Романа Лаби - Дабар - біблійний курс в Україні

10 дів. Осучаснення о. Романа Лаби 10 дів 10 дів
Спільнота Дабар

9 серпня святої Терези Бенедикти вид Христа (Едити Штайн)

М 25, 1-13

Того часу Ісус розповів своїм учням таку притчу: “Царство Небесне буде подібне до десятьох дів, які, взявши свої каганці, вийшли назустріч молодому. П’ять із них були нерозумні, а п’ять – мудрі. Нерозумні, взявши свої каганці, не взяли із собою олії. А мудрі разом зі своїми каганцями в посудинах взяли олію. Оскільки молодий запізнювався, всі задрімали й поснули. А опівночі пролунав крик: “Ось молодий, виходьте йому назустріч!” Тоді всі ті діви встали і приготували свої каганці. Нерозумні сказали мудрим: “Дайте нам вашої олії, бо наші каганці гаснуть!” А мудрі у відповідь сказали: “Щоби часом не забракло і нам, і вам, краще підіть до продавців та й купіть собі”. Коли вони пішли купувати, прийшов молодий, і ті, які були готові, пішли з ним на весілля, і двері замкнули. Потім приходять й інші діви та й кажуть: “Пане, пане, відчини нам!” А він у відповідь сказав: “Воістину кажу вам: я вас не знаю!” Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години.

 

Насправді було чимсь дуже нерозсудливим і безглуздим, готуючись до відпустки, скласти валізи, купити квиток, путівку до якоїсь чудової екзотичної країни, пройти інтенсивні курси англійської мови (сучасне койне), взяти усе необхідне і… запізнитись на літак. Усе, що було до цього, після запізнення на літак просто втрачає сенс.

Здається, саме в такій ситуації опинилися п’ять дів: узяли гарні вечірні сукні, три години наносили на себе пахучу косметику, чепурилися перед люстром, але забули про найважливіше, про оливу, без якої погасли їхні світильники. У подібній ситуації може опинитися кожна людина: дбати про все, що завгодно, збиратися з силами ціле життя, гайнувати час на різні суєтні справи, і зрештою так і не подбати про оливу, тобто про благодать Святого Духа, а без цього на бенкеті — ніяк…
Мудрою дівою можемо назвати покровительку сьогоднішнього дня, св. Терезу Бенедикту від Хреста. Будучи невіруючою, вона щиро шукала правди (ну, або біблійною мовою — оливи Святого Духа). А коли її знайшла (навернулась, охрестилась, вступила до Ордену кармеліток), то вся її історія набрала сенсу: не тільки минуле, але й майбутнє, і вся вічність.

о. Роман Лаба, засновник Дабар (опубліковано на Кредо)

https://www.houstonapparels.com/