Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

5 хлібів і 2 риби - Дабар - біблійний курс в Україні

5 хлібів і 2 риби П’ять хлібів і дві риби
Роман Лаба OSPPE

Роздуми до Слова Божого п’ятницю ІІ Великоднього тижня

 Ісус пішов на другий бік Галилейського-Тиверіядського моря. І пішла за Ним сила народу, бачили бо чуда, які вчинив Він із недужими.
Тож зійшов Ісус на гору й сів там з учнями своїми. А було вже недалеко до Пасхи, свята юдейського. Підвівши ж очі й побачивши, що сила людей іде до Нього, каже до Филипа: «Де хліба нам купити, щоб оцим дати їсти?» Мовив же так, іспитуючи його, знав бо сам, що має робити. Озвався ж до Нього Филип: «Хліба й за двісті динаріїв не вистачило б, аби кожному з них хоч трохи припало». Але говорить до Нього один з учнів, Андрій, брат Симона Петра: «Є тут один хлопчина; він має п’ять ячмінних хлібів ще й дві риби. Та що це на таку многоту!» І мовив Ісус: «Веліте людям сісти». Було ж багато трави на тому місці. Отож посідали чоловіки – числом тисяч із п’ять. І взяв Ісус хліби й, воздавши хвалу, розподілив серед тих, що сиділи; так само й риби: скільки хотіли. Коли ж вони наситилися, то мовив до своїх учнів: «Зберіть кавалки, що позоставалися, щоб нічого не пропало». Отож зібрали – і наповнили дванадцять кошів куснями ячмінного хліба, які залишилися були в тих, що їли. Люди ж, побачивши чудо, яке сподіяв Ісус, заговорили: «Це справді той пророк, що має прийти у світ». І довідався Ісус, що вони мають намір прийти  й узяти Його, щоб зробити царем, – і віддалився сам-один на гору знов. 

Йн 6, 1-15

Шостий розділ Євангелії від Йоана є свого роду євхаристійною катехизою, яка впроваджує в таємницю Христа – Живого Хліба, який дає себе людям. Початком цієї глави є фрагмент, який розповідає про розмноження хлібів. Подібно, як в Старому Завіті, Господь кормив свій Народ на пустині манною, так в Ісусі Христі ми маємо насичення нашого голоду і вгамування нашої спраги.

Згідно пояснень Отців Церкви 5 хлібів означають 5 книг Тори – Мойсеєвого Закону, 2 риби означають Пророків Старого Завіту і Йоана Хрестителя. Те, що Ісус узяв усе в свої руки означає, що в Христі усе звершилося: і Закон, і Пророки.

На Євхаристії можеш досвідчити, що в Христі усе виконалося, що в Ньому повнота, якої Ти так сильно шукаєш.

Хмарка інтересів
https://www.houstonapparels.com/