Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Велич, а не самоприниження - ось що пропонує нам Бог - Дабар - біблійний курс в Україні

Велич, а не самоприниження – ось що  пропонує нам Бог
Спільнота Дабар

8 лютого

Марка1; 29-39

І скоро вийшов він із синагоги, то разом з Яковом та Йоаном пішов у дім Симона та Андрія. Теща ж Симонова лежала у гарячці, тож йому негайно сказано про неї. Він підійшов і підвів її, взявши за руку, й покинула її гарячка, – і заходилась вона їм услуговувати. Якже настав вечір, по заході сонця, почали приносити до нього усіх недужих та біснуватих. Усе місто зібралося перед дверима. І він оздоровлював чимало недужих на різні хвороби, а й бісів багато вигнав, але заборонив бісам говорити, вони бо про нього знали. Уранці ж, іще геть за ночі, вставши, вийшов і пішов на самоту й там молився. Та Симон і ті, що були з ним, поспішили за ним, знайшли його й кажуть до нього: Усі тебе шукають. Він же відповів їм: Ходімо деінде, у сусідні села, щоб і там проповідувати, бо я на те й прийшов. І він пішов і проповідував в їхніх синагогах по всій Галилеї, і виганяв бісів.

Рух Ісуса разом з церквою (Йоаном та Яковом) відбувається з синагоги в дім. Христос має рухатися з Церкви в дім людини. Коли відвідуєш Службу Божу, чи приносиш додому живого Ісуса? Чи просто відбуваєш чергову Літургію? Ісус, який приходить в дім Петра, унаочнює проблему, яка є в середині дому – лежача теща і вирішує її – зцілює тещу.

Якби цього руху не відбувалося, то проблема залишилася на місці, але спочатку треба піти в синагогу (Церкву), з неї пронести в дім живого Христа. Тому перша черга нашої Євангелізаційної активності це рідні і близькі. Саме до них ми маємо звернутися з Доброю Новиною.

Якщо цей самий процес руху розглянути символічно, то побачимо різноманіття значень. Хочу зупинитися лишень на одному. Синагога це місце, де читали Боже Слово, можна сказати, що це символ Біблії. А дім – це моє серце. Дуже багато різних текстів Святого Письма підтверджують цей асоціативний ряд. Розглядаючи в такому ключі сьогоднішній текст, само собою виринає питання: А чи достатньо я читаю Боже Слово? А чи знаходжу в ньому Христа?  Чи пробую це Боже Слово пропустити через своє серце?

Давайте тепер торкнемося безпосередньо тещі. Прихід Ісуса кардинально змінив її стан: вона лежала, але коли прийшов Христос, вона встала і почала услуговувати. Ісус може змінити наше життя повністю.

Він взяв її за руку, окрім всього це знак дружби, приязні. Якщо ти – грішник, який лежить в пекельній гарячці і думає, що Богу осоружні твої гріхи і ти сам, то глибоко помиляєшся. Христос готовий запевнити тебе в своїй дружбі.

Часто християни принижують самі себе, особливо через власні гріхи, натомість зцілення тещі відбувається через підняття вгору. Суть християнства не в приниженні, як думають деякі кола атеїстів та навіть християн, але у тому що Бог піднімає людину до рівня друга, брата, співслужителя.  Ісусу не потрібне наше приниження, навпаки – усвідомлення і набуття власної гідності людини. Якщо ти дозволиш Богові підняти тебе, не опиратимешся лжескромністю і лжесмиренням, Господь вилікує будь-яку хворобу, будь-яку неміч.

 

https://www.houstonapparels.com/