Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Дух істини - Дабар - біблійний курс

Дух істини
Роман Лаба OSPPE

Ісус сказав до своїх учнів:  «Багато ще Я маю вам повідати, та не перенесли б ви нині. Тож коли зійде той, Дух Істини, Він і наведе вас на всю правду, – Він бо не промовлятиме від себе, лише буде повідати, що вчує, і звістить те, що настане. І прославить Він Мене, бо з мого візьме і звістить вам.  Усе, що Отець має, – моє. Тим то й сказав Я вам, що Він з мого візьме і звістить вам».

Йн 16, 12 – 15

Святий Дух для учнів Ісуса, для спільнот Церкви є Тим, хто наведе на всю правду. Грецьке слово одегео – означає «вказувати дорогу», «вести», «направляти». Це слово в Новому Завіті вживається в досить цікавих місцях.

Мт 15, 14; Лк 6, 39: Чи може сліпий вести сліпого… – Дух Святий є Проводирем Церкви. Без Святого Духа Церква є наче сліпий, який не знає куди іти. Святий Дух вказує дорогу, якою є Христос (Йн 14, 6)!

Діяння 8: Ефіопу, який їде з Єрусалиму, Филип задає питання: Чи розумієш, що читаєш, а той відповідає: «Та як можу, коли ніхто мене не наставить?» І попросив Филипа зійти й сісти біля нього (Діяння 8, 31). Слово не наставить в грецькому тексті дослівно означає не наведе на шлях. Дух Святий є тим, який веде шляхами Писання, і являє Божественну Правду тим, хто її шукають.

Од 7, 17: «Агнець, що на середині престолу, пастиме їх і водитиме їх на живі джерела вод, і витре Бог усяку сльозу з очей їхніх.»

Звернімо увагу це слово одегео в цьому фрагменті стосується Агнця – Ісуса, який водитиме свій Народ в Божому Царстві до живих джерел вод. Можна сказати, що ця дія Духа Святого в цьому віці продовжиться у віці грядущому Агнцем, який приведе до остаточного спочинку і повноти життя.