Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Які дари Духа Святого маєте? Служите ними? - Дабар - біблійний курс

Які дари Духа Святого маєте? Служите ними?
Спільнота Дабар

2 червня Понеділок VІІ великоднього тижня
Діян 19, 1-8
Сталося, як Аполлос був у Коринті, Павло, пройшовши плоскогірні території, прибув до Ефеса і, знайшовши деяких учнів, запитав їх: «Чи отримали ви Духа Святого, коли ви увірували?» Вони відповіли йому: «Та ми й не чули, що є Дух Святий!» А він сказав: «То в що ж ви хрестилися?» Вони відповіли: «В хрещення Йоана». Тож Павло промовив: «Йоан хрестив хрещенням покаяння, кажучи людям, щоби повірили в Того, хто йде за ним, тобто в Ісуса». Почувши, вони охрестилися в Ім’я Господа Ісуса, а коли Павло поклав на них руки, зійшов на них Дух Святий, і вони говорили мовами й пророкували. А було їх усіх чоловік з дванадцять. Увійшовши до синагоги, він відважно проповідував три місяці, дискутуючи і переконуючи про Царство Боже.

Невідомо чому згадується Аполлос, адже його перебування в Коринті ніяк не позначилося на вченні Павла в Ефесі. Але попередній розділ розкриває нам зв’язок: Аполлос прибув в Ефес і “навчав точно про Ісуса, дарма, що знав тільки хрищення Йоана”. Коли Павло прибув до Ефесу хрестити людей в Дусі, Аполлоса вже не було і він цього хрещення, відповідно, не отримав.
Є час служити, а є час приймати служіння. Згадка про Аполлоса вказує про єдність служіння (коли служу я) і формації (коли служать мені). Одне без іншого неможливо, якщо маєте дисбаланс – вирівнюйтесь.

Мені цікаво слово “отримали”, по-грецьки “элАбэтэ”. Перекладається по-різному: власне “прийняти”, “отримати”, але є інші переклади – брати, хапати, вхоплювати, привласнити (собі щось з державного майна), перешкоджати (повернення чогось в зворотньому напрямку). Тобто окрім звичного пасивного “прийняти” існують агресивніші та активні дієслова. Хто зна як нам треба прийняти Святого Духа? Може варто переосмислити своє “прийняття” всього Божого чого пасивно очікуємо в нашому християнському житті, а його так насправді треба схопити?

«То в що ж ви хрестилися?» Вони відповіли: «В хрещення Йоана». Ми про Святого Духа чули, навіть святкувати будемо Його вилиття, але чи знаємо Його? Ці питання-відповіді свідчать, що ми можемо застрягнути на хрещенні Йоана (гріх, визнання гріха, води покаяння) і не дійти до охрещення Духом, тобто до усиновлення Богом в Святому Дусі. Але й неможливо бути сином Божим, не визнавши свій гріх.

“…коли Павло поклав на них руки, зійшов на них Дух Святий, і вони говорили мовами й пророкували. А було їх усіх чоловік з дванадцять.”
Цікаво, що прояв Святого Духа передовсім стосувався Слова Божого: говорили мовами (натяк на євангелізацію), пророкування. Дух Святий даний учням направляє їх до активності, служіння. Чи готові ми піти євангелізувати, прийнявши Святого Духа в прояві інших мов? А які Ви маєте дари? Служите ними? 
Чому 12 учнів було в Ефеській спільноті, як і 12 апостолів? Прийняття Святого Духа спільнотою дає їй повноту церковності.

“Увійшовши до синагоги, він відважно проповідував три місяці, дискутуючи і переконуючи про Царство Боже”.
Раніше описувалося як Павло охрестив у Дусі спільноту учнів, а тепер він проповідує та навертає в християнство юдеїв.

Послідовність: спочатку будує спільноту учнів, а потім благовістить іншим. Пріорітет в служінні своїм