Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Дві дороги розділу - Дабар - біблійний курс в Україні

Дві дороги розділу
Спільнота Дабар

Важко сприймається сьогоднішє Євангеліє. Насправді важко. Як тільки прочитала український варіант, відразу відкрила грецький переклад з надією, що там будуть слова троха м’якіші. Вже вкотре передивлюючись значення «розділ», намагаючись знайти «ласкавий синонім», доходиш до висновку – «Просто прийми це!»

Якщо говорити суто про себе, то любляться такі слова, як «мир, любов, ласка тощо». Слово «розподіл» ріже не тільки слух, але й серце, якщо серйозно його сприймемо. Бо внутрішньо, десь там на інтуїтивно рівні відчуваємо, від чого маємо відділитися, що маємо в нашому житті «відрізати», з ким або чим маємо попрощатися.

Проте, для Вашого, точніше, нашого з Вами заспокоєння, вношу поправочку, адже бувають різні розподіли – коли ділимо ми, вбиваючи Бога, і коли ділить Бог, оживляючи нас.

Все ж таки пошуки значень не були даремними. У Святому Письмі знаходимо дві основні теми, які певним чином пов’язуються із словами «розділ, розділ» та які могли б трохи краще пояснити сьогоднішній уривок. Сьогоднішнє слово «розділ» – «діамерісмон», яке також може мати значення «розкол» у Новому Заповіті зустрічається один раз тільки у сьогоднішньому Євангелії. Натомість, у Старому Заповіті це слово зазвичай застосовується для позначення поділу землі (Єз. 48:29) – «земля по жеребку в насліддя колінам Ізраїля», тобто, та земля, яку обіцяв Бог. Слово «розділені» у Новому Заповіті зустрічається частіше, але в цьому випадку ділить вже не Бог обіцяні землі для свого народу, а народ ділить плащ Спасителя і варто зазначити, що при цьому – теж кидається жереб.

Можу не отримати обіцяні землі, якщо не відбудеться розколу, розподілу, якби боляче це не звучало. Відділення як певна невід’ємна частина процесу Його виховання. Авраам залишив свій батьківський дім, щоб отримати благословення, Рут залишила свою батьківщину і пішла за Ноемі у землю, яка була їй абсолютно чужа і де вона повинна була відчувати себе відкинутою, Товія на певний час залишив своїх батьків, щоб віднайти Сару. Можна знайти безліч відділень, розколів, залишань, в яких є Бог, до яких Він кличе і після яких отримуєш благословення, свою обіцяну землю. Але все це буде дійсне за умови – якщо у цьому болючому процесі поруч з нами буте Той, Який до цього кличе.

Можемо вбити Бога, якщо будемо самостійно кидати жереб, намагаючись отримати повний контроль над нашим життям. Скільки сварок, розлучених сімей, невдалих розколів, серед яких Він помирає та страждає поруч з цими ж людьми, які вирішили взяти абсолютно все «у свої руки».

 

Тату, Який є Правдою і все про нас знаєш, покажи нам ті сфери нашого життя, у яких мав би відбутися поділ, але просимо – будь при цьому присутній, коли буде важко та боляче. Натомість дай розуму не ділити, не відкидати те, що має залишитися та берегти те, що є для нас насправді важливим.

 

https://www.houstonapparels.com/