Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Говориш чи живеш? - Дабар - біблійний курс в Україні

Говориш чи живеш?
Спільнота Дабар

Роздуми над Євангелієм на 12 вересня

У той час Ісус сказав до своїх учнів: «Адже немає доброго дерева, яке родило б поганий плід, ані поганого дерева, яке родило би добрий плід. Бо кожне дерево пізнається зі свого плоду; з терену не збирають смокви, а з глоду не збирають винограду. Добра людина з доброго скарбу свого серця виносить добро, а погана – зі злого скарбу свого серця виносить зло, бо чим переповнене серце, те промовляють уста! Чому Мене кличете: “Господи, Господи!” – а не робите того, що Я кажу? Кожний, хто приходить до Мене і слухає слово Моє та виконує його, – скажу вам, до кого він подібний: він подібний до людини, яка будує дім, котра викопала, поглибила і поклала основу на скелі; коли сталася повінь, підступила ріка до цього дому, та не змогла зрушити його, бо він був добре збудований. А той, хто почув і не виконав, подібний до людини, яка збудувала дім на землі – без основи. І підступила до нього ріка, і він відразу завалився, – велика сталась руїна цього дому!»

ХХ сторіччя відзначилось стрімким зростом винаходів. Радіо, електрика, літаки, інтернет, мобільні телефони… То ХХІ сторіччя я б назвала «епоха інформації», «епоха слова». В нас навіть війни теж інформаційні стали. А що таке інформація? Це ніщо інше як – СЛОВО…

Слово у наш час може як надихнути, так і знищити. Але сьогодні Ісус зауважує, що не достатньо слухати, а ще виконувати. Бо ми можемо бути частіше в поставі «слухача». Як це? Ну просто – ми приходимо, читаємо Боже Слово, приходимо на Євхаристію. Але в одне вухо влетіло, а в інше…. І так день за днем, місяць за місяцем зростають стіни нашого будинку життя. Виходить певна картина, як «пазл за пазлом». На перший погляд 1 день, 1 слово, 1 думка, 1 хвилина – це так мало. Але якщо їх зібрати в одне місце, то виходить чималенькі вже стіни набудували. От питання – “на чому будуємо?”

На думці, що інші скажуть? На рекламі , яка переповнює довкола? На тому, чого навчили й передали батьки? Чи може на порадах,  які знайшов у «уoutube» або «Google». Це є ніщо інше, як «земля» і «пісок», які мінливі й нестійкі. Бо тенденції й мода змінюються. Отож, й поради теж змінюються.

Сьогодні на мою думку Ісус пропонує взяти «цемент», на якому твоє життя не зруйнується попри всі несподіванки, які готують обставини. Він не гарантує ,що від сьогоднішнього дня «все буде добре» і «ніяке зло не спіткає». Ні. Він гарантує , що якщо не тільки буду СЛУХАТИ, а ще й ЖИТИ( діяти), що б не трапилось «будинок життя» буде далі стояти. І не на своїх ресурсах, талантах, здібностях, а на Слові Того, який вже мільярди років Незмінний і Вірний.

Саме Його Слово здатне тебе зараз укріпити, надихнути, а головне – дати сили жити. Саме воно перетворює тебе й мене з постави «Знайки», яка всіх навчає як жити, на того, хто просто живе.

Один чоловік мав двох синів. Звернувшись до першого, він мовив: Піди, дитино, нині працювати у винограднику.  Той озвався: Піду, Господи, – і не пішов. Звернувшися до другого, сказав так само. А цей відповів: Не хочу. Але, потім розкаявшись, пішов. Котрий з двох учинив волю батька?” – “Останній”, (Мт 21:29-31)

Світ зараз потребує не стільки вчителів, які знають, як жити. Лише скільки «тих, які втілюють», тобто, живуть згідно того, що читають.

Важливе не те, що говориш, а як живеш.

 

https://www.houstonapparels.com/