Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Ким для тебе є брат? - Дабар - біблійний курс в Україні

Ким для тебе є брат?
Роман Лаба OSPPE
Роздуми до Слова Божого на четвер Х звичайного тижня

Ісус сказав до своїх учнів:  «Кажу бо вам, коли ви своєю праведністю не перевищите книжників та фарисеїв, не ввійдете в Царство Небесне.    Ви чули, що було сказано давнім: “Не вбивай”; і коли хтось уб’є, той підпаде судові. А я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде судові. Хто ж скаже братові: “Нікчема!” – той підпаде Верховному Судові. А хто скаже: “Дурень!” – той підпаде під вогонь пекельний.  Коли, отже, приносиш на жертовник дар твій і там згадаєш, що твій брат має щось на тебе, зостав там перед жертовником твій дар; піди, помирись перше з твоїм братом і тоді прийдеш і принесеш дар твій.  Мирися з твоїм противником швидко, коли ти ще з ним у дорозі, щоб противник часом не віддав тебе судді, а суддя возному, щоб тебе не вкинули у темницю. Істинно кажу тобі: Не вийдеш звідти, доки не заплатиш останнього шага».

Мт 5, 20-26

Господь Ісус переводить наш погляд, нашу увагу з зовнішніх вчинків до їхньої внутрішньої причини: за вбивством приховується гнів у серці, який потім перероджується в образливі слова, а ті переростають у бійку і врешті – у вбивство.

А я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде судові. Хто ж скаже братові: Нікчема! – той підпаде Верховному Судові. А хто скаже: Дурень! – той підпаде під вогонь пекельний (Мт 5, 22 – 24). Слово «нікчема» в грецькому тексті вжито в його оригінальному єврейському, або арамейському звучанні – рака – дослівно «пуста голова». Можливо цей вислів був так «популярний» на Близькому Сході, що навіть при перекладі на грецьку мову слів Спасителя, не було потреб перекладати це «крилате» слово. Етимологія цього слова дуже цікава, воно має спільний корінь зі словом ракія – «небесне склепіння, твердь небесна» (якийсь великий простір). Той, хто чув Вчителя з Назарету, не міг не спів ставити цієї гри слів: Ким для Тебе є брат? Вікном, через яке сяє слава небес чи «пустою» головою?

https://www.houstonapparels.com/