Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Науково про сліпоту - Дабар - біблійний курс в Україні

Науково про сліпоту
Спільнота Дабар

Мт 9, 27-31

Того часу, як Ісус проходив, за Ним пішло двоє сліпих, котрі голосно гу­кали: «Помилуй нас, Сину Давидів!» Коли ж увійшов Він до хати, слі­пі підійшли до Нього. Ісус сказав їм: «Чи ви вірите, що Я можу це зробити?» Вони відповіли Йому: «Так, Господи!» Тоді Він доторкнувся до їхніх очей, промовивши: «Нехай вам ста­неться за вашою вірою!» І їхні очі відкрилися. Ісус суворо наказав їм: «Глядіть, щоб ніхто не довідався!» Вони ж, вийшовши, розго­ло­сили про Нього по всій тій землі.

Якщо вірити статистиці, то у світі живе більше 40 мільйонів сліпих людей. Тих, які чують, відчувають світ, але не бачать його. Проте, ця кількість є набагато більшою. Духовно сліпі. Я –один з них.

Для розуміння сьогоднішнього Євангелія спробуємо скористатися  науковим визначенням цієї хвороби. Під сліпотою розуміють повну або часткову втрату зору. Основною причиною сліпоти є катаракта, або ж як прийнято називати її в народі  – полуда. Симптоми цієї хвороби ми можемо спостерігати і в нашому духовному житті.

Найпоширенішим симптомом є зниження гостроти зору. Предмети втрачають свої контури або ж стають розмитими. На початку хворий може навіть не помічати змін. Втрачаю відчуття гріха, знаходжу виправдання самому собі, все частіше шукаю компромісу із власним сумлінням. Моя духовна сліпота настає не відразу, спочатку втрачається «гострота» сумління-зору.

Наступною ознакою є світлочутливість. Деякі говорять, що світ навколо стає тьмяним. Знайомо, чи не так?! Багато речей-людей-подій «приїдаються», втрачають свої кольори. Нам набридає те, чим ми раніше займалися, в чому розвивалися. Нас дратують ті, з ким раніше проводили час годинами-добами. Знаходимо виправдання власному стану в тому, що це хтось інший змінився, хтось інший втратив свій «колір». Можливо, це я втрачаю свій зір?!

Якщо вірити словникам, то існує ще один дивний симптом початку катаракти – сонливість. Як на мене, то він не дуже пасує, коли описуємо фізичну втрату зору. Проте, сонливість ідеально підходить для опису духовної сліпоти. Маємо проблему, труднощі, невирішені питання – «я краще пересплю це! Якось воно саме вирішиться!» Втікаємо від відповідальності, здорової «дорослості» у трясовину «духовного сну».

Тоді він доторкнувся до їхніх очей, мовивши: “Нехай вам станеться за вашою вірою!”

«Він доторкнувся – вони зцілилися». У світі фаст-фудів ми чекаємо на фаст-зцілення. Це ідеальний варіант для лінивих сліпих з розмитими орієнтирами та безбарвним життям. Проте, сліпі із сьогоднішньої Євангелії пройшли за Ісусом довгу дорогу (можна тільки уявити, які були пригоди цих двох сліпих!), напросилися в дім, нагло приступили до Ісуса і лише потім почули цю останню фразу. Наукове зцілення полягає у заміні кришталика нашого ока – штучним. Швидко?– так! Дієво? – відносно! Зір повністю не повертається і в твоєму житті з’являється штучність. Рецепт проти сліпоти від Найкращого Офтальмолога – «вируши за мною наосліп! Буде небезпечно? – так! Будеш падати? – це то точно! Проте, в мандрівці ти пробудишся і Я навчу тебе бачити!»

https://www.houstonapparels.com/