Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Недільне 7 грудня розважання для греко-католиків - Дабар - біблійний курс в Україні

Недільне 7 грудня розважання для греко-католиків
Спільнота Дабар

Роздуми (Греки) 07 грудня

 

 Плід світла є в усьому, що добре, що справедливе та правдиве.  Шукайте пильно того, що Господеві подобається. Не беріть участи в безплідних ділах темряви, а радше їх картайте, бо що ті люди потай виробляють, соромно й казати. Все, що ганиться, стає у світлі явним, а все, що виявляється, стає світлом. Тому говорить: “Прокиньсь, о сплячий, і встань із мертвих, а Христос освітить тебе!”  Тож, уважайте пильно, як маєте поводитися, – не як немудрі, а як мудрі, використовуючи час, бо дні лихі. Тому не будьте необачні, а збагніть, що є Господня воля. І не впивайтеся вином, яке доводить до розпусти, а сповнюйтеся Духом. Проказуйте між собою вголос псалми й гимни та духовні пісні, співайте та прославляйте у серцях ваших Господа  (Еф 5:9-19)

 

І він розповів їм цю притчу: В одного багача земля вродила гарно. І почав він міркувати, кажучи сам до себе: Що мені робити? Не маю де звезти врожай мій! І каже: Ось що я зроблю: розберу мої стодоли, більші побудую і зберу туди все збіжжя і ввесь мій достаток та й скажу душі своїй: Душе моя! Маєш добра багато в запасі на багато років! Спочивай собі, їж, пий і веселися! А Бог сказав до нього: Безумний! Цієї ж ночі душу твою заберуть у тебе, а те, що ти зібрав, кому воно буде?  Отак воно з тим, хто збирає для себе, замість щоб багатіти в Бога.” (Лк 12:16:21)

 

 

В народі дуже часто використовується вислів «збирати на чорний день». Й в нашого героя здається так саме й відбулося. Зібрав . Й «чорний день» несподівано прийшов. Невже Богові не подобається достаток?

Зовсім ні! Адже в Старому завіті не раз зустрічаємо заможний праведників:

«Авраам був вельми багатий на скотину, на срібло й на золото» (Бут. 13, 2)

«Посіяв Ісаак у тому краї і зібрав цього року сторицею; Господь щастив йому. Він почав багатіти й розбагатів та й ставав дедалі більш і більш багатим, аж поки не зробився великим багачем» (Бут. 26, 12-13).

Значить Бог не проти аби людина мала достаток,  бо написано «Бог допомагав Ісаакові». Чи проти того аби збирати запаси? Ні, бо коли мав настати великий голод, то Бог поставив Йосипа другою людиною після фараона (Бут 41) І Йосип будував сховища для зерна, які потім врятували від голоду. Тоді в чому ж різниця?

Зверни увагу  скільки разів багач сьогодні використав слова: «МІЙ достаток», «МОЯ ..». «МЕНІ». «Сам до себе». Таке враження, що «світ крутиться навколо нього».  А де ж Бог, який « дає дощ на землю і що на ниви посилає воду» (Іов 5:10)

Невідомо чи сіяв багач зерно, чи хтось з його слуг, але написано « земля вродила гарно». Тобто завдяки землі, сонцю, дощу багач отримав достаток. А ці дари залежать не від нього, а від Бога. А в своєму монолозі багач жодного разу не згадав про Бога, який є джерелом цих дарів.

Проблема багача була не тому, що він мав багато добра, а в тому що хотів використати тільки для себе.  Дуже схоже на історію про багача і Лазаря (Лк  16 19-31). В тій історії багач теж ігнорував бідного, який був зовсім поруч і мріяв про крихти, які падали зі столу багача .

Сьогоднішнього нашого героя погубила самозакоханість. Натомість Бібля дає «рецепт життя»:

«Роби милостиню з того, що маєш. Не відвертай свого лиця від усякого бідного, і обличчя Боже не відвернеться від тебе. Милостиню роби згідно з тим, що маєш; коли у тебе є достатків повно, роби з них, а коли мало маєш, то не бійся й з того дати. Бо так готуєш собі добрий скарб на день потреби, тому що милосердя рятує від смерти й не дає ввійти у темряву. Милостиня ж – приємний дар для всіх, що її чинять, перед Всевишнім» (Тов. 4, 7-11).

Виявляється, що милосердя рятує від смерті. Ось рецепт життя! Дай стільки скільки можеш сьогодні й тому хто поруч. Не обов’язково шукати десь далеко за океаном. З подіями, які зараз в країні, потребуючих щодня більше й більше. Це ті, які через військові події залишись без житла…Родини, які втратили чоловіків. А також це може навіть просто наші близькі й рідні, які давно чекають від нас просто людського тепла або розмови.

https://www.houstonapparels.com/