Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

У пошуках Ісуса - Дабар - біблійний курс

У пошуках Ісуса
Роман Лаба OSPPE

Роздуми до Слова Божого на понеділок ІІІ Великоднього тижня

   А наступного дня після помноження хліба народ, що стояв по той бік моря, побачив, що не було там іншого човна, тільки один, до якого Ісус не ввійшов разом з учнями своїми і яким Його учні відпливли самі. Інші ж човни прибули з Тиверіяди близько до того місця, де їли хліб, коли то Господь склав був подяку.  Отож, коли народ побачив, що нема там ані Ісуса, ані Його учнів, то сіли в човни і прибули до Капернауму, шукаючи Ісуса. Знайшовши Його по тім боці моря, мовили до Нього: «Учителю, коли ж Ти прибув сюди?» А Ісус їм у відповідь: «Істинно, істинно говорю вам: Ви шукаєте Мене не тому, що чуда бачили, а тому, що хліб їли та й наситилися. Працюйте не на ту їжу, яка проминає, лише на ту їжу, яка залишається на життя вічне, – яку ж дасть вам Син Чоловічий, бо Його Бог Отець назнаменував». Вони ж мовили до Нього: «Що робити нам, щоб діла Божі чинити?»  А Ісус відповів і сказав їм: «Діло Боже – вірувати в Того, кого Він послав».

Йн 6, 22 – 29

Чого хоче навчити нас Святий Дух в цьому Слові? Думаю, що пошуків Бога, насичення свого серця в Христі, в Його Серці. На самому початку маємо цікаву згадку: люди, побачивши, що в місці, куди вони прибули не було ні Ісуса, ні Його учнів, пішли в інше місце. Так, наче цим простим жестом хочуть нас навчити – не затримуйся там, де немає Ісуса, і де немає спільноти Церкви.

Варто зауважити, що таке прагнення Ісуса описано зараз після розмноження хлібів. Господь навіть натякає, що натовп Його шукає, тому що споживав досхочу хліба. Однак навіть в цьому егоїстичному прагненні народу можемо побачити пророчий знак Євхаристії, яка веде до згромадження усіх нас в Христі!

Хмарка інтересів