Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Віддати все, щоб отримати! - Дабар - біблійний курс

Віддати все, щоб отримати! Дорогоцінна Перлина Дорогоцінна Перлина
Спільнота Дабар

Того часу Ісус сказав до натовпу: «Царство Небесне подібне до скарбу, схованого в полі, який людина, знайшовши, ховає і з тієї радості йде та продає все, що має, й купує те поле. Ще Царство Небесне подібне до людини – до купця, який шукає гарних перлин; знайшовши одну дорогоцінну перлину, іде, продає все, що має, і купує її. Мт 13,  44-46

Віддати все, щоб отримати!

Шукаєш скарб та не можеш знайти…..маєш ціль та не можеш до неї прийти?

Тоді сьогоднішнє читання саме для тебе.

Скарб, дорогоцінна перлина та сіть наповнена рибою ось з чим в сьогоднішньому читанні порівнюється Царство Небесне.

Стосовно першого порівняння, цікавим є те, що скарб знаходиться у полі. Дослівний переклад слова з грецької поле – поле, частина землі, селище, поселення. Тобто можна вважати що скарб знаходиться в моєму середовищі там, де я безпосередньо знаходжусь. Ще одна прикмета скарбу в сьогоднішньому читанні, є те що він прихований та має велику цінність. Ця цінність настільки велика, що ладен продати все. Залишається тільки знайти його.

Наступне порівняння Царства Небесного з дорогоцінною перлиною також не є випадкове.

Купець, який шукає хороших перлин. Перлини для нього – це основний дохід, можна навіть сказати сенс життя. У кожного з нас є такі перлини, джерела доходу, цілі в житті. Та все це стає неважливим коли знаходиш ту єдину дорогоцінну перлину. Шукав “хороших” знайшов “дорогоцінну”. І якщо раніше продавав для того, щоб придбати якісь матеріальні речі, то після того як знайшов перлину – продав все, щоб придбати її одну. Царство Боже є настільки цінним, що все інше на його тлі виглядає нікчемним та непотрібним.

І останнє порівняння – сіть, відрізняється від попередніх тим, що не несе в собі прямої матеріальної цінності. Відмінність спостерігається і стосовно розмірів та призначення. В попередніх випадках людина прагнула володіти цими речами, які за розмірами були відносно невеликі. Якщо уявити, що сіть – це Царство Небесне, а риба – це люди, то можна уявити всю велич та безмежні розміри того Царства. Ця велич настільки велика, що притягне нас всіх на суд Божий. Тільки уявіть яка це сила!

І на завершення Ісус запитує у учнів чи все вони зрозуміли. йому важливо, щоб ми розуміли сутність Царства Небесного, тому що навіть книжник навчений Царству Небесному подібний до “власника”!