Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Нескромний апостол Йоан? - Дабар - біблійний курс в Україні

Нескромний апостол Йоан?
Спільнота Дабар

Того часу Петро, обернувшись, побачив учня, якого любив Ісус, котрий йшов слідом, – того, який на вечері припав до Його грудей і запитував: «Господи, хто зрадить Тебе?» І як побачив його Петро, то говорить Ісусу: «Господи, а що з оцим?» Каже йому Ісус: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того? Ти йди за Мною!» І рознеслося це слово між братами, що той учень не помре. Але Ісус не сказав йому, що не помре, але: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того?» Це той учень, котрий свідчить про це, який і написав оце. І знаємо, що його свідчення правдиве. Є багато іншого, що вчинив Ісус; якби докладно описати все, то, думаю, що і самому світу не вмістити книг, які б стали писати. Слово Господнє.   Йн 21, 20-25

Питання Петра про долю Йоана лунає відразу після того як першоапостол почув про мученицьку смерть для себе. Можливо Петро, якому вже доручено “пасти вівці” турбується про молодшого апостола. Після того як Петро тричі визнає свою недосконалу, але любов до Христа, своєю турботою він вділяє любові учню, якого Ісус любив.

Любити Ісуса це також любити тих, кого Він любить. А кого любить Господь? Здається, кожного.

Цікаво, що використовується зворот “обернувшись, побачив”. А що побачив Петро, обернувшись? Учня, якого Ісус любив. Чому Йоан так нескромно про себе пише? Чому не написати “і побачив мене”, “і побачив Йоана”?

Йоан свідомий, що його любить Ісус. А чи можеш ти про себе так сказати? Наприклад, знайомлячись в Церкві: “Доброго дня, мене звати Олексій, я учень, якого Ісус любить”.

Давайте іще пошукаємо причини Йоанової “нескромності”. Можливо тому що Господь відкрив Петрові очі? І в наймолодшому він побачив не просто Йоана, але – улюбленого учня. При житті Христа учні сварилися між собою, конкурували, в тому числі за любов Учителя. Тепер Петро може спокійно визнати, що Ісус любить іншого, в даному випадку не його. Зауважте, Петро ТАК зміг побачити Йоана після того як обернувся. Цей “оберт” в Біблії використовується для опису покаяння, навернення, а й не лише. Це також “повернення на місце, з якого починався шлях”. Щоби в Йоані побачити улюбленого учня треба покаятися, навернутися, але також повернутися до моменту коли Ісус побачив Петра і Андрія, Якова і Йоана. Повернутися до “своєї першої любові”, до свідомості улюбленого учня.  Так, голубка з Ноєвого ковчегу “повертається” назад, бо не знаходить місця, де б сісти. Так само і ми, вилітаючи в життя і не знаходячи собі місця маємо повернутися в ковчег Божої любові, де ми “улюблені учні”.

Пам’ятайте, кожен має куди повернутися. До Отця, ми ж з Нього вийшли.

Повний опис учня, так як його побачив Петро: “Петро, обернувшись, побачив учня, якого любив Ісус, котрий йшов слідом, – того, який на вечері припав до Його грудей”. Тут бачу натяк на Тайну Вечерю, встановлення Євхарситії. Побачити людину очами Бога, прийняти її, можна прийнявши Христа в таїнстві.

Велика Традиція в “улюбленому учні” бачить кожного християнина. Кожен із нас має доступ до Христа, запрошений лежати на Його груді, відчувати серцебиття Господа. Ісус обіцяє мені і тобі, як улюбленим учням, ми залишимося допоки Христос не прийде. Він хоче, щоби нас не оминув Його прихід стороною, щоби ми не померли, не побачивши Його. Нас нас звернені очі Петра, Церкви.

https://www.houstonapparels.com/