Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Юдин сценарій спасіння - Дабар - біблійний курс в Україні

Юдин сценарій спасіння
Роман Лаба OSPPE

Ісус, під час вечері з своїми учнями, стривожився духом і посвідчив, промовивши: «Істинно, істинно говорю вам: Один з поміж вас Мене зрадить!» Учні ж поглянули один на одного розгублено, не відаючи, про кого Він говорив. А був за столом, біля грудей, той з Його учнів, що його Ісус любив. До нього й кивнув Симон Петро та мовив йому: «Спитайся лишень, хто той, про якого Він каже?» Отож той, нахилившись до грудей Ісусових, Йому й говорить: «Господи, хто то такий?»  «Той, – відповів Ісус, – кому Я кусень, умочивши, подам». І вмочив кусень, і подав його Юді Іскаріотському, синові Симона. І ввійшов тоді за куснем у нього сатана.  «Що робиш – негайно роби!» – сказав йому Ісус. Та ніхто з тих, що при столі були, не збагнув, до чого Він йому це мовив. А що мав Юда скарбничку, то й гадав дехто, що Ісус сказав йому: Купи, чого нам треба на свято, – чи щоб роздав щось бідним. І негайно ж, узявши кусень, вийшов той. А ніч була.  І коли вийшов він, Ісус промовив: «Тепер прославився Син Чоловічий, і Бог прославився в Ньому. І коли Бог прославився в Ньому, то Бог і Його прославить у собі, – і прославить Його незабаром. Дітоньки, ще трохи Я з вами. Шукатимете ви Мене, так як Я юдеям повідав: Куди Я іду, ви піти неспроможні, – так само й вам повідаю нині».  Йн 13, 21-33. 36-38

Якими були мотиви зради Юди Іскаріотського?

На мій погляд, бажання наживи (30 срібняків) відігравало тут другорядну роль. Головною причиною, мабуть, було розчарування у такому Месії, який не організовує жодного повстання. Коли Господь увійшов до Єрусалима і Його вітали словами «Осанна Синові Давида», то більшість мешканців Святого Міста сподівалися, що саме Він і є той, хто має визволити Ізраїля. Можна собі уявити, яким було напруження, коли Спаситель наближався до Храму… А там – нічого виняткового: Він тільки вигнав торгівців і дещо посварився з фарисеями. За декілька днів той самий натовп кричатиме: Розіпни Його!

о.Роман Лаба

 

Чи погоджуєшся на таку історію і такий хрест, який Господь передбачив?

 

Деякі богослови вважають, що своїм жестом зради Юда намагався прискорити очікуване повстання. Він гадав, що коли Ісус буде зраджений і виданий фарисеям, то Він нарешті почне діяти. Однак Господь зі смиренням прийняв те, що сталося, і вибрав хрест і смерть на Голгофі, а не догоджання натовпам. Бо був більше слухняний своєму Отцю, ніж очікуванням людей.

Зрада Юди має в собі щось більше, ніж просто розчарування. Зрада Юди – це намагання розіграти сценарій спасіння (визволення) по-своєму.

Чи погоджуєшся на таку історію і такий хрест, який Господь передбачив?

https://www.houstonapparels.com/