Єлизавета та Захарія - Дабар - біблійний курс в Україні
19 грудня Лк 1, 5-25
В дні Ірода, царя Юдеї, був один священик на ім’я Захарія, з денної черги Авії, та його жінка з дочок Аарона, а ім’я її – Єлизавета. Вони обоє були праведні перед Богом, бездоганно виконували всі Господні заповіді й настанови. Та не мали вони дитини, бо Єлизавета була неплідна; обоє постаріли в днях своїх. Одного разу, коли він за своєю денною чергою служив перед Богом, за звичаєм священства випало йому ввійти до Господнього храму, щоб кадити. А весь народ під час кадіння молився знадвору. І з’явився йому Господній ангел, який стояв праворуч кадильного жертовника. Захарія, коли побачив, жахнувся, його охопив страх. Та ангел промовив до нього: «Не бійся, Захаріє, тому що молитва твоя почута! Твоя дружина Єлизавета народить тобі сина, і даси йому ім’я – Йоан. І буде тобі радість та потіха, і багато хто зрадіє з його народження. Бо він буде великий перед Господом; ні вина, ні п’янкого напою не питиме; і наповниться Духом Святим ще з утроби своєї матері. І наверне він багатьох ізраїльських синів до їхнього Господа Бога; і він ітиме перед Ним у дусі та силі Іллі, щоб навернути серця батьків до дітей, а непокірних – до мудрості праведних, щоби приготувати Господу досконалий народ». І промовив Захарія до ангела: «З чого я про це дізнаюся? Адже я старий, та й дружина моя постаріла в днях своїх». У відповідь ангел сказав йому: «Я Гавриїл, – той, хто стоїть перед Богом; мене послано говорити з тобою і благовістити тобі це. І ось ти будеш мовчати і не зможеш говорити до того дня, поки це збудеться, за те, що ти не повірив моїм словам, які сповняться свого часу!» Люди чекали на Захарію і дивувалися, чому він затримувався в храмі. Коли він вийшов, то не міг говорити до них, і вони зрозуміли, що він бачив видіння в храмі, а він говорив до них знаками й залишався німим. І коли закінчилися дні його служіння, він пішов до свого дому. А після тих днів його дружина Єлизавета зачала й таїлася п’ять місяців, кажучи: «Так мені вчинив Господь у ці дні, коли зглянувся, щоби зняти мою ганьбу перед людьми».
Для нас, сучасних українців, великою трагедією є відсутність дітей протягом довгого часу сімейного співжиття подругів. Особливо, коли родина бажає мати дітей. В тогочасному Ізраїлі все було набагато серйознішим, адже діти були найголовнішим індикатором благословіння. Скільки родина має дітей – настільки Бог її благословив, в такий мірі є праведними чи грішними. Святі Єлизавета і Захарія серед своїх сусідів, з цього огляду, мали репутацію людей непевних, проклятих, можливо, грішних. Як жити в праведності і близькості з Богом і весь час досвічувати зневаги за начебто грішність перед Богом? Як не звинувачувати Бога? Як продовжувати тривати в довірі до Бога?
Приклад Єлизавети та Захарії вказує на нелінейність наших духовних зусиль і Божого благословіння, як “плати” за праведність. Це виклик для тих, хто звик рахувати свою молитву та Боже благословення. Єлизавета та Захарія жили на рівні, коли вони робили зусилля, були праведними, любили Бога всупереч “прокляттю” бездітності.
Що стосується дитини.
Так, це Боже благословення, але і зусилля, ні, любов, секс між двома прекрасними, святими, але похилого віку людьми. Чи було би можливе зачаття без сексу? А сексу без любові, яку ці двоє пронесли все життя? Вони не могли би ЦЬОГО зробити, якби не кохали одне одного.
Ми любимо спостерігати за ніжністю в парах похилих людей, мріємо, щоби у нас, в наших подружніх відносинах також було саме так і це майбутнє будуємо просто зараз. Яке воно?
Останні коментарі