Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Божа ботаніка - Дабар - біблійний курс в Україні

Божа ботаніка
Спільнота Дабар

Роздуми над Євангелієм на 17 листопада

Того часу, увійшовши в місто, Ісус пере­ходив через Єрихон. І ось чоловік, якого звали Закхей, – це був старший над митниками і був багатий, – прагнув побачити Ісуса, хто Він, але не міг через натовп, бо був ма­ло­го зросту. Побігши наперед, він виліз на смоківницю, щоби Його побачити, коли Він там проходитиме. Прийшовши на те місце, Ісус по­глянув, побачив його і звер­нув­ся до нього: «Закхею, негайно злізай, бо сьогодні потрібно Мені бути в тво­єму домі». І він швидко зліз, і прийняв Йо­го, радіючи. А всі, побачивши це, нарікали, кажучи: «До грішної людини зайшов у гостину!». Встав Закхей і сказав Господу: «Ось, Господи, даю бідним половину свого майна, і якщо кого чим скрив­див, повертаю вчетверо». А Ісус промовив до нього: «Сьо­го­дні завітало спасіння до цього дому, бо й він – син Авраама; адже Син Людський прийшов знай­ти та спасти те, що загинуло».

Сьогодні Євангеліє нам розповідає про митаря Закхея, який виліз на дерево щоб побачити Ісуса. В літературному перекладі дерево, на яке виліз Закхей називається «фігове дерево» або «смоковниця». Але оригінальний грецький текст говорить, що цим деревом була сікомора.

Сікомора та смоковниця дійсно належать до родини тутових. Смоковницю ми краще знаємо під назвою «інжирове дерево». Сікомора це велетенське дерево, з дуже широкою кроною та круглим листям, завжди зелене. На відміну від смоковниці (інжира), яке не є аж таким великим деревом, листя якого є великі та «різьбляні» і до того ж опадають на зимовий період. Але одне в цих дерев є дуже схоже – плоди. Плоди сікомора та смоковниці  (інжиру) надзвичайно схожі за виглядом. Сікомору ще називають «фігами для ослів». Плоди сікомора трохи менші і не такі солодкі, як плоди смоковниці (інжиру).

Згадаймо, хто ще ховався в листях дерев? Так, Адам і Єва після гріхопадіння. «І зшили вони фіґові листя, і зробили опаски собі»(Бут 3:7).

В обох випадках люди ховались в деревах зі схожими пложами. Плід – гріх. Адам і Єва не послухались Бога. Закхей був митарем та зрадником свого народу. Але постава їх сердець під час цього ховання є кардинально протилежною. Адам і Єва ховались, щоб Господь їх не побачив. В той час як Закхей ховався, що побачити Ісуса. Далі знаємо, як розвивались подіїї в обох випадках. Адам і Єва були вигнані із  раю. Ісус прийшов в дім Закхея і сказав: «Согодні на дім цей спасіння прийшло»(Лк 19,9).

Сьогодні Господь мені ще раз говорить, що для Нього не важливий мій гріх, але важливе моє серце. Чи я шукаю Бога навіть після гріха? Чи хочу Його побачити хоч краєчком ока? Чи намагаюсь сама вирішити проблеми з гріхом, ховаючи його від Бога, не довіряючи Божому милосердю та любові, обмежуючи Бога в Його милосерді.  Св. Тереза від Дитяти Ісус сказала: «Навіть, якщо я зроблю всі можливі гріхи на землі, я все одно кинусь в обійми мого люблячого Бога».

https://www.houstonapparels.com/