Наймит чи син? - Дабар - біблійний курс в Україні
- Роман Лаба OSPPE
- Дата публікації 13 Березня, 2013
Молодший син, який розтратив увесь батьківський маєток, хотів повернутися до свого батька на правах наймита:
Встану та й піду до батька мого і скажу йому: Отче, я прогрішився проти неба й проти тебе! 19 Я недостойний більше зватися твоїм сином. Прийми мене як одного з твоїх наймитів.
Однак батько не дав йому сказати останніх сів: Прийми мене як одного з твоїх наймитів. Лише відразу прийняв його як сина, повертаючи усі права сина: А батько кликнув до слуг своїх: Притьмом принесіть найкращу одіж, одягніть його, дайте йому на руку перстень і сандалі на ноги. 23 Та приведіть годоване теля і заріжте, і їжмо, веселімся, 24 бо цей мій син був мертвий, і ожив, пропав був, і знайшовся. Ця хвилина дуже важлива. Батько не хоче мати навколо себе наймитів, Він прагне мати синів. Чим відрізняється наймит від сина?
- Наймит виконує повеління господаря, щоб отримати заробітну плату – Син виконує повеління Батька, бо любить і шанує Його.
- Наймит з нетерпінням очікує закінчення робочого дня – Син працює з батьком, навіть тоді, коли наймити йдуть додому, бо любить Батька.
- Наймит уникає переступів, бо боїться кари – Син уникає переступів, бо любить Батька.
У світлі цього слова ставлю собі запитання, яка моя постава: наймита чи сина? Якщо я постійно поглядаю на годинник, коли завершиться Свята Меса, то я ще маю поставу наймита, який очікує закінчення робочого дня. Якщо я роблю усе з обов’язку і мало що з любові, то я ще наймит. Якщо я біжу до Сповіді, бо боюсь пекельної кари, то я ще наймит. Однак наш Небесний Отець прагне вчинити з нас синів, в Ісусі Христі, нашому Господу.
Ще одна деталь: Притьмом принесіть найкращу одіж, одягніть його, дайте йому на руку перстень і сандалі на ноги. Це повеління батька означає повернення усіх прав і привілеїв сина, а отже права на спадок…
Подібні матеріали
Любити тих, хто тебе переслідує... 18 Червня, 2013 | Роман Лаба OSPPE
Недавні записи
- Чи буде продовження „Fiducia supplicans”?
- Тома був поза Церквою? Проповідь на неділю Божого милосердя// о.Роман ЛАБА
- Збір для ЗСУ від порнозірки. Це ок? Без засудження і моралізаторства
- Мюнхенська зрада 1938 і снарядний голод 2024: чому історична аналогія є хибною?
- Кого мав замінити золотий телець: вихід з рабства
- Жива вода в пустелі або без чого нема життя//Реколекції на піст з о.Романом Лабою
Біблійна школа
Любов як єдиний критерій
29 Січня, 2022 | Спільнота ДабарЙо 13, 31-35
«І коли вийшов він, Ісус промовив: «Тепер прославився Син Чоловічий, і Бог прославився в ньому. 32 І коли Бог прославився в ньому, то Бог і його прославить у собі, – і прославить його незабаром. 33 Дітоньки, ще
Як побачити Божу любов, коли боляче?
27 Червня, 2021 | Спільнота ДабарТими днями Мойсей сказав до люду: “Ти є народ святий у Господа, Бога твого; тебе вибрав Господь, Бог твій, щоб ти був для Нього вартісним народом поміж усіма народами, що на землі. Не тому, що ви численніші від інших народів,
Вдова
6 Січня, 2021 | Олексій КіслухінВ жодному іншому кодексі стародавнього права не знайдемо таких милосердних приписів, які стосуються вдови, сироти і чужоземця. То були категорії людей, яких Господь огортав найбільшою опікою. Пріоритетом Його піклування не були вельможі, аристократи, впливові дами чи воєнні мужі, лише ті, хто перебував на узбіччі суспільства, ті, кому й сьогодні не присвячують рубрик у глянцевих журналах. Найпокинутіші були в найбільшому Серці – у Божому Серці.
Останні коментарі