Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Де моя сикомора? - Дабар - біблійний курс в Україні

Де моя сикомора?
Спільнота Дабар

29 вересня 2014

Йоан 1, 47-51

У той час побачив Ісус Натанаїла, який ішов до Нього, і каже про нього: «Ось справжній ізраїльтянин, у якому немає підступу!» Каже Йому Натанаїл: «Звідки мене знаєш?» А Ісус у відповідь йому сказав: «Ще до того, як закликав тебе Филип, Я бачив тебе, як ти був під смоківницею». Відповів Натанаїл Йому: «Равві, Ти – Син Божий, Ти – Цар Ізраїлю!» Ісус у відповідь сказав йому: «Ти повірив, бо Я сказав тобі, що бачив тебе під смоківницею? Ще більше від цього побачиш!» І Він сказав йому: «Воістину, воістину кажу вам: побачите відкрите небо й Божих ангелів, які піднімаються і опускаються над Людським Сином!»

Сьогоднішнє Євангеліє говорить нам про одну з моделей учнівства у образі Натанаїла. Ім’я цього учня в перекладі з євриту означає «дарунок Божий». Филип був покликаний Ісусом на служіння, а потім він знайшов Натанаїла і розповів йому, що знайшов Месію.
Коли Натанаїл підходив до Ісуса, Учитель сказав: «Ось справжній ізраїльтянин, що немає у ньому лукавства». Часто книжники і фарисеї були засуджені за гріх лицемірства та лукавства. За те, що на зовні показували те, чого не було всередені. “Горе вам, книжники й фарисеї, лицеміри, що очищаєте зверху чашу й миску, а всередині вони повні здирства та нездержливості… Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що схожі на гроби побілені, які зверху гарними здаються, а всередині повні кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня” (Мт. 23, 25-28). Натанаїл був же виділений з-поміж інших за пошук справедливості у своєму житті, мабуть, ще й за те, що міг стати в правді перед собою та Богом.
Цікаво, як незнайома людина може так коментувати життя Натанаїла? Можливо хтось розповів Ісусу? Друг Филипа поцікавився у Ісуса звідки у нього така інформація. На що Учитель відповів, що бачив його під сикоморою. Мене, наприклад, зовсім не зачепило б якби ці слова були спрямовані до мене. Ну і що, що я був біля дерева, біля магазину, біля храму, де мене хтось помітив? Видно, щось значне відбувалося під сикоморою. Образ сикомори в Біблії зустрічається часто. Так, Закхей заліз на сикомору, щоб побачити Ісуса, але бути прихованим від людей (Лк. 19, 1-10). У Лкю 13, 6 є притча про сикомору, яка не давала плоди три роки, яку хотіли вже зрубати, але виноградар попросив ще один рік, щоб подбати за дерево, удобрити його та підливати. Так, сикомора може бути образом мого серця, про яке дбає Бог. Сикомора – дерево з розлогою короною листя, яке стоворює затишок у спекотну погоду. У євреїв це дерево символізувало мир та спокій. Можливо під сикоморою відбулася молитва Натанаїла. Така молитва яку він сам запамятав і яка мала для нього велике значення. А де знаходиться моя сикомора, де відбуваються мої молитви? Під тінню сикомори Натанаї відкрив своє серце Богу.
«Через це звеселися ти, небо, та ті, хто на нім пробуває! Горе землі та морю, до вас бо диявол зійшов, маючи лютість велику, знаючи, що короткий час має!» (Об. 12,12). Якщо глибину нашого серця не довірити Богу, то за нього почне дбати земний господар.
Натанаїл символізує юдеїв, серця котрих були чисті від упереджень та гордині, які бачили в Ісусі Того, Хто втамовує спрагу їхнього серця.

https://www.houstonapparels.com/