Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Ecce homo – Ось чоловік! - Дабар - біблійний курс в Україні

Ecce homo – Ось чоловік!
Олексій Кіслухін

Роздуми до Слова Божого на Велику П’ятницю

Йн 18–19

В одній зі своїх проповідей св. Лев Великий сказав, що справжній шанувальник Муки Господньої так вдивлятиметься очима віри у зранене Тіло Спасителя, щоб узріти в ньому власне тіло. Слово Боже пробуджує в нас саме такий погляд: щоб, роздумуючи над хресним шляхом Ісуса Христа, ти міг побачити себе, своє життя, свій вибір і позицію.

о.Роман Лаба

У зраненому обличчі Христа ми бачимо наш зранений образ

 

Однією з постатей, яка багато показує правди про мене самого, є, безумовно, Понтій Пілат. З одного боку, він намагається знайти якусь можливість відпустити Ісуса, однак з іншого – не може встояти перед натиском натовпу, і тому засуджує Ісуса на смерть – такий собі ні за що не відповідальний «симпатик».

З вуст цього чиновника падають неймовірно правдиві слова: Ось Чоловік! Мабуть, сам Пілат не був свідомий того, яку правду він висловив. У Книзі Буття читаємо, що Господь сотворив людину на свій образ. Натомість ув Посланні св. Павла Апостола до колосян читаємо про Ісуса, який є образом Бога невидимого. Отці Церкви поєднували ці два фрагменти у своїх коментарях. Отже, Бог сотворив людину, щоб вона постійно прямувала до свого Первообразу – до Христа. Гріх зруйнував цей образ. Тому Син Божий сходить у своєму смиренні аж так низько, що приймає людську природу, і стає в усьому подібний до людини, також у її найбільшому стражданні. У зраненому обличчі Христа ми бачимо наш зранений образ, щоб навіть в хресті бути подібними до Сина Божого!

Ось чоловік! Коли дивлюся на хрест, то усвідомлюю, як виглядає мій гріх, до якої руїни він мене призводить, але водночас усвідомлюю і споглядаю ту Божу любов, яка в Христі Ісусі зійшла навіть у цю руїну.

https://www.houstonapparels.com/