Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Слухати, щоб зцілитися - Дабар - біблійний курс

Слухати, щоб зцілитися
Спільнота Дабар

Роздуми над Євангелієм на 28 жовтня

Сталося тими днями, що Ісус вийшов на гору помолитися і провів цілу ніч у молитві до Бога. А коли настав день, Він покликав cвоїх учнів, вибравши з них Дванадцятьох, яких і назвав апостолами: Симона, якого назвав Петром, і Андрія, брата його, Якова і Йоана, Филипа й Вартоломея, Матея і Тому, Якова Алфеєвого й Симона, званого Зилотом, Юду Якового та Юду Іскаріотського, який став зрадником. Зійшовши, Він став з ними на рівному місці; також була велика юрба Його учнів та безліч народу з усієї Юдеї і Єрусалима, і з приморського Тира й Сидона, які посходилися послухати Його й зцілитися від своїх недуг, а також ті, хто страждав від нечистих духів, – і оздоровлялися. І кожний з натовпу намагався доторкнутися до Нього, бо з Нього виходила сила й оздоровляла всіх.

В Святому Писанні все має значення. Навіть крапка і риска. Навіть те, що Старий Завіт починається з другої букви алфавіту є важливим в розумінні, ким є Бог. Євреї говорили – друга буква тому, що Бог є смиренним. І, напевно, є важливим порядок слів, біля яких вони розміщені. Те, що в сьогоднішній Євангелії чуємо, напевно, вражає своєю послідовністю.

«Велика юрба Його учнів та безліч народу з усієї Юдеї і Єрусалима, і з приморського Тира й Сидона, які посходилися послухати Його». Таке враження, що люди з проблемами, хворі, недужі, страждаючі, спраглі справедливості, узалежненні від того, чи іншого, а навіть голодні прийшли тільки для одного – того, що євангеліст підкреслює і ставіть на перше місце в списку – це слухання. Якби ясно вказано, що корінь всього, – є слухання або неслухання Слова Божого.

Яка є перша заповідь? Яку першу заповідь дає нам Господь Бог? Втор 6:4-9 «Слухай, Ізраїлю, Господь Бог наш, Господь єдиний. Любитимеш Господа, Бога твого, всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всією силою твоєю. Оці слова, що їх я заповідаю тобі сьогодні, мусять бути в твоєму серці. Ти накажеш про них твоїм синам і говоритимеш про них, сидівши в хаті й ідучи в дорогу та лягаючи й устаючи; і прив’яжеш їх на знак собі на руку та й вони будуть налобником у тебе між очима, і напишеш їх на одвірках твого дому й на твоїх воротях». Перше, що я маю робити – це слухати Господа Бога.