Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Тягарі: людські і Божі - Дабар - біблійний курс в Україні

Тягарі: людські і Божі
Спільнота Дабар

27 жовтня Лк 13, 10-17

 

Того часу навчав Ісус в одній із синагог у суботу. Була там одна жінка, яка вісім­надцять років мала духа хвороби: була скорчена й зовсім не могла ви­простатися. Побачивши її, Ісус покликав і сказав їй: «Жінко, ти звільнена від своєї недуги». Він поклав на неї руки – і враз випросталася, і стала прославляти Бога. У відповідь старший синагоги, обу­рений тим, що Ісус оздоровив у суботу, промовив до натовпу: «Є шість днів, у які належить працю­вати; тож приходьте тоді оздо­ров­лятися, а не суботнього дня». Та Господь відповів йому і сказав: «Лицеміри, хіба кожний з вас не відв’язує у суботу вола або осла від ясел і не веде напувати? А цю дочку Авраама, яку зв’я­зав сатана ось уже вісімнадцять років, чи не годиться звільнити від цьо­­го пута в суботній день?» І коли Ісус це говорив, стало со­ромно всім, які противилися Йо­му, і весь натовп радів усьому тому слав­ному, що Він чинив.

 

Тим хто визволяє є Правда. Яка правда визволила скорчену жінку від її хвороби?

З яким тягарем ми зустрічаємось в жінки?Особливий вираз «дух немочі» вказує напевно, що хвороба не мала чисто фізичного характеру, однак була пов’язана з душею. Корінь скорчення був духовний а не тілесний. Той хто шукав би лікування фізичне не знайшов би (тому так багато років була хворою), бо  справжня причина була духовною. Таким чином і спосіб оздоровленя від тягару має бути духовний.

Зверніть увагу як оздоровлює Ісус жінку. Кладе на неї руки. Вона ніби має на своїх плечах тягар який її скорчує, а Ісус ще зверху кладе руки, дадає ваги.

Кожен має свій тягар життя: тягар гріха, вад, проблем на роботі, хвороба близької нам людини, невпорядкованих прив’язань до людей або речей, психологічних ран з дитинства, шоденних поранень почуттів або емоційних, і тд, і тп. І ще одним, як здається головним тягарем, який хоче нам накласти Господь – є тягар слова. А коли ще й накласти тягар Божого Слова (читати, роздумувати над ним), то здається це приносить ще більший тягар в щоденності.

Однак, від тягара Слова Божого є зворотній ефект: Слово нас спонукає до «випростовання» грецькою «анортхо» – відбудова, ремонт дому. А ремонт це покращення. Покращення нашого життя. Той, хто спробував жити Словом Божим в щоденності, жити Lectio Divina з часом досвідчує, що так насправді «Божий тягар є легкий».

Уявіть ви були в майбутньому і написали собі як маєте чинити сьогодні. І це все записали в Святому Писанні. Якби з майбутнього нашого життя в теперішній час є підказки, що маю робити тепер. Робити те, що можу побачити, наприклад, в Книзі Неємії: «Відкрив Езра книгу перед очима всього народу, бо він був вище від усього народу; а як він відкрив її, ввесь народ підвівся».

Кожного разу коли я відкриваю Книгу Життя я повстаю з-під всіх моїх тягарів.

https://www.houstonapparels.com/