Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Притча про таланти - Дабар - біблійний курс в Україні

Притча про таланти
Олексій Кіслухін

В українській мові слово «талант» може натякати на якусь здібність і тому часто цей уривок інтерпретується саме в такому напрямку. В історичному контексті йдеться про грошову одиницю, а конкретно про велику кількість золота (35 – 40 кг = 1 талант). Людина отримує з Божих рук певну «життєву інвестицію». З одного боку можемо захоплюватися такою великою ціною і щедрістю нашого Творця, але з іншого… подумаймо, який тягар ніс на собі той, хто отримав 5 талантів – 5 помножити на 40 = 200 кг.

Спробуймо сьогодні подумати про життєвий тягар, який одночасно може бути і великою цінністю. Єврейською мовою тягар виражається словом кавод, що одночасно означає — «хвала». Не знаю чи безпосередньо це походить від біблійної культури, чи просто збіг обставин, але в українській мові також є подібний зв’язок, наприклад, між словами «вага» і «поважати». Слово «поважати» походить від слова «вага», «важити».

” Спробуй сьогодні подумати про свої таланти… Вони можуть бути прекрасною інвестицією для Божого Царства

Коли роздумую над цим фрагментом, то бачу, що такою цінною інвестицією може бути моя життєва історія, моє життя, подароване мені Богом. Наведу декілька прикладів – «талантів».

Талант 1. Хтось народився у вбогій родині і протягом свого життя досвідчував багато терпіння. З одного боку можемо сказати, що це великий життєвий тягар. Про життя такої особи ми говоримо, що воно було дуже важким. Але коли ця особа прийме своє життя з вдячністю, то може відкрити в ньому велику цінність і благодать. Хтось з таким досвідом стає потім вразливим на потреби інших людей, має багато зрозуміння і співчуття. Іншими словами «тягар життя» помножує завдяки тому, що віддає Його в Боже серце і таким чином відкриває в собі великі ресурси до поширення Божого Царства.

Талант 2. Іншим талантом може бути досвід самотності. Дуже часто самотність є причиною внутрішнього страждання. Це абсолютно нормально, тому що Бог створив людину для відносин. Але досвід такого тягаря має і славну сторону. Знаю осіб, які в хвилинах самотності і покинутості пережили глибоку присутність Бога і отримали справжню благодать молитви.

Ще декілька «талантів» з історії Церкви…

Талант 3. Святий Йоан від Хреста зустрівся з великими непорозуміннями, коли висловив своє прагнення реформувати монашу спільноту. Навіть був ув’язнений своїми співбратами і сидів у карцері. Але саме тоді він написав свої найпрекрасніші містичні твори, які до сьогодні являються класикою християнської літератури.

Талант 3: Святий Ігнатій Лойола, будучи лицарем зі шляхетського роду, під час однієї з баталій отримав рану і лежав який час в госпіталі. Ця ситуація була для нього досить важкою, але також повністю преобразила його подальше життя. Під час свого лікування він читав книгу Життя Ісуса Христа і… покаявся.

Талант 4: Кароль Войтила у віці 8 років втратив матір, у 12 років втратив старшого брата, а ще через 10 років втратив батька. Під час Другої світової війни працював у кам’яному кар’єрі (де мабуть також носили важкі тягарі). Здається, що важчого життя важко уявити. Але чи ці таланти не були помноженні завдяки Божому Серцю? Блаженний Папа Йоан Павло ІІ чудово розумів людські біди, людську ситуацію, мав справжній талант у налагоджуванні відносин і впровадження миру.

Багато подібних «талантів» можемо відшукати в житті св. Отця Піо, св. Сестри Фаустини, св. Матері Терези і багатьох інших.

Талант 5: Спробуй сьогодні подумати про свої таланти… Вони можуть бути прекрасною інвестицією для Божого Царства.

Ще декілька слів про лінивого слугу. Він нічого не зробив з одним-єдиним тягарем, лише закопав його в землю. Що це за постава?
Тягар можна віддати в Боже Серце, а можна намагатися про нього забути і таким чином «позбутися»… Хай Божий Дух збереже нас від цього!

Хмарка інтересів
https://www.houstonapparels.com/