Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Загублена дорога до мрії - Дабар - біблійний курс в Україні

Загублена дорога до мрії
Спільнота Дабар

24 вересня Лк 9, 1-6

Того часу Ісус покликав Дванадцятьох і дав Він їм силу і владу над усіма бісами та оздоровляти від хво­роб. І послав Він їх проповідувати Боже Царство й оздоровляти не­ду­жих. І сказав Він їм: «Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хлі­ба, ні грошей, ні двох одежин не май­те. І в який лише дім увійдете, там залишайтеся й звідти відходьте. А як хто не прийме вас, то, ви­ходячи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг – на свідчення проти них». Розійшовшись, вони ходили по селах, звіщаючи Євангеліє та оздоровлюючи всюди.

Підготовка до дороги є певним етапом самої дороги. Перед тим, як відправити учнів та дати їм головні вказівки, Ісус певним чином «підготував» дванадцятьох. Зазвичай, коли ми розбираємо цей уривок, то зупиняємося на основних настановах Ісуса – нічого не брати у дорогу, струшувати пил, тощо. Проте, декілька речень на початку дозволяють по-новому поглянути на цей уривок.

1 Скликавши дванадцятьох, Ісус дав їм силу й владу над усіма бісами

Коли ми чуємо поєднання слів «сила та влада», в голові автоматично виникає образ одного із депутатів або «вищих цього світу», чи не так? Окрім того, ця комбінація зазвичай викликає наступний асоціативний ряд слів – авторитет, престиж, гроші, статки, тощо. То є здеформований образ, який викликаний нашими реаліями. Чим же є влада та сила у розумінні Ісуса?

Для кращого розуміння цих слів можна розглянути різноманітні варіанти перекладу, які можуть вживатися. Під «силою», окрім початкового значення, приховується також – «можливість, здатність», а в деяких моментах вживається теж значення «чудо». Твої можливості, таланти, здатності не є просто додатком до основних функцій організму, вони є твоєю силою. Як ти сприймаєш те, чим нагородив тебе Бог? Зазвичай, дорослим людям важко відповісти, коли їх питаєш про талант, або те, чим би вони хотіли займатися. Буденність притуплює це відчуття чогось унікального, що закладено в нас. Дуже часто ми хочемо повернутися назад у дитинство, там панувала якась атмосфера того, що я можу все у житті зробити-змінити-здобути. Що змінилося тепер? Я не можу почати  з початку, я не можу змінити ситуацію, бо?! Які відмовки ми придумуємо собі кожного разу? Можливо, час би від них вже позбутися? Господь дає можливість, дає силу, аби перетворити наше життя на чудо.

Схожу ситуацію додаткових значень, які дають можливість краще пізнати сьогоднішнє Слово, ми знаходимо і у слові «влада». Одне із основних значень цього слова – це «можливість або свобода робити щось». Часом у нашому житті ми боїмося приймати певну «владу» – сім’ю, служіння, роботу, можливо теж певні рішення. Ми тікаємо від відповідальності, які за собою ця влада несе. В той же час, якщо дивитися на Слово, яке ми маємо на сьогодні, з «владою» пов’язуються не стільки обов’язки, скільки свобода та вільне рішення. Приймаючи її, ми здобуваємо відчуття внутрішньої незалежності. Де конкретно у своєму житті я тікаю, від прийняття яких рішень? Де боюся приймати «владу»?

Дуже часто акцентується увага на порядку дієслів у Святому Писанні. Цей уривок не є виключенням.

 2 і тоді послав їх проповідувати Царство Боже й недужих лікувати.

Головним завданням учнів було проголошувати Царство Боже, а вже потім лікувати. Проповідування Слова ставилося вище, понад інші обов’язки учнів. Багато з апостолів були «гарячими головами» – варто згадати Петра або ж синів Грому. В той час ми бачимо певну ієрархію в цьому невеликому реченні – спочатку Слово, потім дія. Часто в нашому житті ми відкладаємо «на потім» Святе Письмо та особисту молитву. Переконані, що потім знайдеться час, потім все зробиться, а зараз головне – діяти! Не говоримо зараз виключно про роботу. Часто так є, що і наше служіння-дія може стати перепоною для поглиблення у Слово. Яка ієрархія є у моєму житті? Можливо, час щось змінити?

Підготовка до дороги є певним етапом самої дороги. З яким багажем я збираюся вирушати за Ісусом?

 

https://www.houstonapparels.com/