Ким для тебе є брат? - Дабар - біблійний курс в Україні
- Роман Лаба OSPPE
- Дата публікації 14 Червня, 2013
Роздуми до Слова Божого на четвер Х звичайного тижня
Ісус сказав до своїх учнів: «Кажу бо вам, коли ви своєю праведністю не перевищите книжників та фарисеїв, не ввійдете в Царство Небесне. Ви чули, що було сказано давнім: “Не вбивай”; і коли хтось уб’є, той підпаде судові. А я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде судові. Хто ж скаже братові: “Нікчема!” – той підпаде Верховному Судові. А хто скаже: “Дурень!” – той підпаде під вогонь пекельний. Коли, отже, приносиш на жертовник дар твій і там згадаєш, що твій брат має щось на тебе, зостав там перед жертовником твій дар; піди, помирись перше з твоїм братом і тоді прийдеш і принесеш дар твій. Мирися з твоїм противником швидко, коли ти ще з ним у дорозі, щоб противник часом не віддав тебе судді, а суддя возному, щоб тебе не вкинули у темницю. Істинно кажу тобі: Не вийдеш звідти, доки не заплатиш останнього шага».
Мт 5, 20-26
Господь Ісус переводить наш погляд, нашу увагу з зовнішніх вчинків до їхньої внутрішньої причини: за вбивством приховується гнів у серці, який потім перероджується в образливі слова, а ті переростають у бійку і врешті – у вбивство.
А я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде судові. Хто ж скаже братові: Нікчема! – той підпаде Верховному Судові. А хто скаже: Дурень! – той підпаде під вогонь пекельний (Мт 5, 22 – 24). Слово «нікчема» в грецькому тексті вжито в його оригінальному єврейському, або арамейському звучанні – рака – дослівно «пуста голова». Можливо цей вислів був так «популярний» на Близькому Сході, що навіть при перекладі на грецьку мову слів Спасителя, не було потреб перекладати це «крилате» слово. Етимологія цього слова дуже цікава, воно має спільний корінь зі словом ракія – «небесне склепіння, твердь небесна» (якийсь великий простір). Той, хто чув Вчителя з Назарету, не міг не спів ставити цієї гри слів: Ким для Тебе є брат? Вікном, через яке сяє слава небес чи «пустою» головою?
Недавні записи
- Чи буде продовження „Fiducia supplicans”?
- Тома був поза Церквою? Проповідь на неділю Божого милосердя// о.Роман ЛАБА
- Збір для ЗСУ від порнозірки. Це ок? Без засудження і моралізаторства
- Мюнхенська зрада 1938 і снарядний голод 2024: чому історична аналогія є хибною?
- Кого мав замінити золотий телець: вихід з рабства
- Жива вода в пустелі або без чого нема життя//Реколекції на піст з о.Романом Лабою
Біблійна школа
Любов як єдиний критерій
29 Січня, 2022 | Спільнота ДабарЙо 13, 31-35
«І коли вийшов він, Ісус промовив: «Тепер прославився Син Чоловічий, і Бог прославився в ньому. 32 І коли Бог прославився в ньому, то Бог і його прославить у собі, – і прославить його незабаром. 33 Дітоньки, ще
Як побачити Божу любов, коли боляче?
27 Червня, 2021 | Спільнота ДабарТими днями Мойсей сказав до люду: “Ти є народ святий у Господа, Бога твого; тебе вибрав Господь, Бог твій, щоб ти був для Нього вартісним народом поміж усіма народами, що на землі. Не тому, що ви численніші від інших народів,
Вдова
6 Січня, 2021 | Олексій КіслухінВ жодному іншому кодексі стародавнього права не знайдемо таких милосердних приписів, які стосуються вдови, сироти і чужоземця. То були категорії людей, яких Господь огортав найбільшою опікою. Пріоритетом Його піклування не були вельможі, аристократи, впливові дами чи воєнні мужі, лише ті, хто перебував на узбіччі суспільства, ті, кому й сьогодні не присвячують рубрик у глянцевих журналах. Найпокинутіші були в найбільшому Серці – у Божому Серці.
Останні коментарі