Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Досвід Томи - Дабар - біблійний курс в Україні

Досвід Томи
Роман Лаба OSPPE

Йн 20, 19 – 31

Роздуми до Слова Божого на Другу Великодню неділю (рік В)

Думаю, що спільнота Апостолів не найкраще відчувала себе після усього того, що сталося. Мабуть, у вечірнику вони сиділи зі спущеними головами, з докорами сумління. Як міг відчувати себе Петро після того, як тричі зрікся Господа? Або інші Апостоли, які втекли з-під хреста. Єдиним, хто можливо себе надмірно не картав, був Йоан. Однак Господь приходить до такої поламаної і неідеальної спільноти, приходить зі своїм миром і прощенням. Що це означало для учнів? Це так, наче почути від коханої і зрадженої особи слова прийняття: Я приходжу, тому що надалі Вас люблю, не засуджую, приймаю і прощаю. Саме поява Воскреслого допомогла і самим учням прийняти себе самих.

При цьому важливо підкреслити одну деталь – Ісус не являється окремо Томі, який не був з усіма. Воскреслий Спаситель знову приходить до своїх учнів через вісім днів, щоб явити своє милосердя і Томі. Приходить до Томи тоді, коли Тома приходить до спільноти.

Це слово є важливим повчанням про Церкву, про парафію, про молитовну спільноту, в яких багато ран, багато недосконалостей, але саме там є досвід Воскреслого. Глава є там, де збирається Містичне Тіло.

Не віддаляйся від Тіла.

Хмарка інтересів
https://www.houstonapparels.com/