Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Зцілюючий дотик - Дабар - біблійний курс в Україні

Зцілюючий дотик
Спільнота Дабар

СВ. ТОМИ, АПОСТОЛА 3 липня Йн 20, 24-29
Тома, один із Дванадцятьох, званий Близнюком, не був з ними, коли прийшов Ісус. Тож інші учні розповідали йому: «Ми бачили Господа!» Та він сказав їм: «Поки не побачу на Його руках ран від цвяхів і не вкладу мого пальця в рани від цвяхів, не вкладу своєї руки в Його бік, – не повірю!» Через вісім днів знову були всередині будинку Його учні, й Тома з ними. Прийшов Ісус крізь замкнені двері та став посередині й сказав: «Мир вам!» Потім каже Томі: «Поклади сюди свій палець, поглянь на Мої руки, простягни свою руку і доторкнися до Мого боку, – і не будь невіруючий, але віруючий!» У відповідь Тома сказав Йому: «Господь мій і Бог мій!» Каже йому Ісус: «Тому що ти побачив Мене, ти повірив? Блаженні ті, які не бачили, а повірили!»

Сьогодні Церква згадує апостола Тому, в народі прозваного «невіручим». Мабуть ти сам не раз засуджував в своєму серці: «Ну як можна бути таким невіруючим?», або когось називав «невіручим Томою». В чому насправді полягало невірство Томи і бажання «встромити палець» в рани Ісуса?
На початку уривка учні діляться новинами: «ми бачили воскреслого Гопода». Наш святий теж захотів «побачити» і «встромити палець» в рани Ісуса аби повірити. В грецькому оригіналі коли описується бажання апостола «бачити» використовується слово, що означає пізнавати. Це саме слово використовується в Мт 6:32: але знає (бачить) Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно.
Виявляється Томі не стільки йшлося про огляд останніх новин про воскресіння Ісуса, як самому досвідчити зустріч з живим Учителем. Чому ж апостол Тома не пережив цієї зустрічі?
Тома ж, один з дванадцятьох, на прізвисько Близнюк, не був з ними, коли то прийшов був Ісус (Йн 20:24)
Дослівно, якщо перекласти з грецької, використовується вираз «не був такий же». Автор не вказує причини невідповідності Томи. Але поки він був окремо від спільноти, він не зустрівся з Ісусом. Лише коли Тома повернувся в спільноту, зустрівся з воскреслим Христом!
По вісьмох днях знову були вдома його учні, а й Тома з ними. І ввіходить Ісус,
Як поводиться тепер Ісус? Чи Він пред’являє претензії Томі? Чому тебе не було біля хреста, коли Я помирав? Або «Чому ти був відсутній, коли я минулого разу приходив?». Він говорить просто: «Подай сюди твій палець і глянь на мої руки. І руку твою простягни і вклади її у бік мій. Та й не будь невіруючий, – а віруючий!»
Ісус дозволяє торкнутись своїх ран. Зазвичай, зранена людина ховає рани. А Ісус заради того, аби апостол віднайшов віру, дозволяє встромити палець в свій пробитий бік.
І це відбулось «по вісьмох днях».
Це важлива деталь. В книзі Лев 12:3 говориться А восьмого дня буде обрізане тіло крайньої плоті. Кожний єврейський хлопчик переживав болісний момент, але від того часу він був у заповіті з Богом! Кожний з нас має свої рани. Й часто ми ховаємо їх від усіх. Сьогодні може бути цей восьмий день у твоєму житті, коли ти можеш показати Ісусу всі свої рани, а Він своїм зцілюючим перстом, який повертав зір сліпому і яким були написані таблиці Божих заповідей, торкнеться тебе і вони перестануть кровоточити.
Цим «Божим перстом» сьогодні в твоєму житті є Боже Слово. Саме воно здатне зцілити кожну рану…

Чи дозволиш Ісусу Його Словом торкнутись ран твого серця?

https://www.houstonapparels.com/