Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Ти в Божих очах - Дабар - біблійний курс в Україні

Ти в Божих очах
Спільнота Дабар

Того часу, відходячи з Капернаума, Ісус запримітив чоловіка, який сидів на митниці, і котрий звався Матеєм, та й каже йому: «Іди за Мною!» Той підвівся і пішов слідом за Ним. І коли Він сидів при столі в домі, прийшло багато митників та грішників, і посідали вони з Ісусом та Його учнями. Побачивши це, фарисеї сказали Його учням: «Чому це ваш Учитель їсть з митниками та грішниками?» Він же, почувши, відповів: «Не здорові потребують лікаря, а хворі. Ідіть же й навчіться, що то значить: “хочу милосердя, а не жертви”, адже Я прийшов закликати не праведників, а грішників.  Мт 9, 9-13

Ти в Божих очах

Сьогодні Євангелія розповідає нам про покликання Матея. Ми звикли так коротко окреслювати цей уривок. Ким він був? Митарем. Тому ще часто кажемо, що цей уривок розповідає про покликання митаря Матея. Але чи це правда? Історично це дійсно правда. Матей був митарем, і Ісус покликав його просто з митниці – його робочого місця. Але, якщо ми приглянемося до кожного слова, то побачимо, як Бог про це розповідає в своєму Слові.
«Ідучи звідтіля, Ісус побачив мимохідь чоловіка…» Якщо б ми дослівно перекладали з грецької, то мали б: «Ідучи звідтіля, Ісус побачив мимохідь людину…», бо грецьке слово «антропос» перекладається саме як людина, в той час як українське слово «чоловік» може набувати двох значень. Що в цьому особливого? Матей працював на митниці – тогочасній податковій інспекції Римської Імперії. Для ізраїльтян він був зрадником, до того ж ритуально нечистим. Просто кажучи, покидьком. А Ісус побачив в ньому людину – іншими словами – Божий образ (пор. Бут 1, 27). Побачив Божий образ на ім’я Матей, або в перекладі – «дар Ягве». При цьому слід зазначити, що Ісус не жив в ілюзії, не мав неправдиві чи хибні уявлення про Матея, бо, відповідаючи фарисеям, Він зазначить: «… Я прийшов кликати не праведних, а грішних». Ісус знав, що Матей грішник, знав правду про нього, але це не заважало Йому побачити в ньому людину, Божий образ і дар, підійти до нього, промовити слово, сісти з ним за один стіл і вчинити його своїм апостолом – посланцем Божого Царства.

Хочу сьогодні запитати себе: як я дивлюся на людей, що мене оточують? Як бачу тих, повз кого проходжу? Чи взагалі їх бачу? А ще: як я бачу себе, знаючи, може не до кінця, а лише трохи, правду про себе?

Чим Матей був особливий? Тим, що відповів на Боже слово. Пішов за Ісусом, почувши лише просте: «Іди за Мною», – без гарантій, пояснень і доказів. Перше читання з книги пророка Амоса заповідає голод, і то «не голод за хлібом, не спрагу за водою, лише за слуханням слова Господнього» (Ам 8, 11). І настане він, не тому що Бог не захоче говорити, а тому що люди не бажатимуть слухати і відповідати. Матей пішов за словом Ісуса, й Ісус привів його до столу трапези з Богом та братами. Фарисеї не хотіли слухати Ісуса, лише нарікали, тому нездатні були сісти й вечеряти з Господом.

А що оберу я?

https://www.houstonapparels.com/