Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Не повтори помилки Капернаума - Дабар - біблійний курс в Україні

Не повтори помилки Капернаума
Спільнота Дабар

Того часу почав Ісус докоряти містам, у яких сталося найбільше Його чудес, за те, що вони не покаялися: «Горе тобі, Хоразине! Горе тобі, Витсаїдо! Бо якби в Тирі й Сидоні сталися ті чудеса, які сталися у вас, вони давно покаялися б у волосяниці та в попелі. Однак кажу вам: Тиру й Сидону буде легше в день суду, ніж вам. І ти, Капернауме, хіба до неба піднесешся? До аду провалишся! Бо коли би чудеса, що сталися в тобі, відбулися в Содомі, він існував би донині. Тож кажу вам, що землі Содомській легше буде в день суду, ніж тобі». Мт 11, 20-24

В сьогоднішньому Євангелії найбільше «перепало» Капернауму, яке вважалося «Його містом»(Мт 9,1) а в перекладі його назва звучить як «місто потіхи, розради». Після Назарету Господь став мешкати саме там і творити найбільше діянь і чудес. Тут Він зцілив тещу Петра(Мт 8,14-15), розслабленого(Мт 9,2-6), тут відбулося покликання митника Матея(Мт 9,9) та вигнання в синагозі нечистого духа(Лк 4,33-37). В самому Капернаумі чи його околицях було виголошено Христом багато повчань та притчей( Мт 9, 10-17,Йн 6, 22-71). Тобто, на їхній землі було засіяно вдосталь Божого зерна. А проте, будучи містом Ісуса та маючи такого Жителя, Капернауму не вдалося отримати з цього ніякої користі та дати добрий плід.

Ісус вказує на гординю мешканців: «Та й ти, Капернауме, чи піднесешся попід небеса?- Аж до аду зійдеш!»(Мт 11, 23)

Зверни увагу, якщо хтось і удостоїться бути «містом» Господа, приймати Його в своїх околицях та бути місцем Його потіхи, перебування і діяння, але потім буде цим гордитися і возноситися попід небеса, то впаде за свою гордість, «аж до аду зійде».

 

Саме це і сталося з Капернаумом – як і заповідав Ісус, він був дощенту зруйнований під час Іудейської війни і його руїни не відновлені і до сьогодні.

 

Господь сьогодні приходить і діє в твоєму житті,  в тому місті, де ти знаходишся. Не повтори помилки Капернаума, але будь вірний Тому, хто обрав твоє серце Своїм домом.

 

https://www.houstonapparels.com/