Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Привітання Марії - Дабар - біблійний курс в Україні

Привітання Марії
Роман Лаба OSPPE

Роздуми до Слова Божого на урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

Цікаво, чому на урочистість Успіня Пресвятої Богородиці, Церква дає нам Євангелію, яка розповідає про звичайнісіньке служіння Міріам в домі Єлизавети. Може прагне показати, що саме така постава возносить нас до неба. Подорож Марії до Єлизавети описана в Євангелії від Луки, як подорож в гору. Якщо хтось йде в гору, це означає, що до цього часу та людина була на низині. Така біблійна низина є образом покори. Мешкання Марії знаходилося не в горах, а низько.

Зверніть увагу, що Марія в своєму місті нікому не розповідала про таємницю Благовіщеня і Втілення Сина Божого в її лоно, а швидко побігла в гірську околицю. Про так дивні речі, діла Бога не потрібно всім розповідати. Такі справи потрібно довіряти лише тим, які мешкають в «гірських околицях», які ведуть Боже життя.

Цей маленький вірш показує також іншу дуже важливу правду – кожен, хто спішить (Марія не просто пішла в гірську околицю, а пішла «швидко») служити своєму ближньому, йде вгору. Смирення і служіння – крила, які піднімають мене і тебе в гору. Бог не боїться довіряти найбільші свої скарби смиренним людям, бо знає, що вони жодної заслуги собі не припишуть і не скористаються для власної слави з отриманих дарів, але все будуть чинити на славу Божу. Не дарма Ісус поставив перед своїми учнями мале дитя і сказав, що саме до таких належить Царство Небесне (Мт 18). На скільки смиренною мусіла бути Марія, коли Отець не побоявся їй довірити свого Сина?! Смирення Марії найбільше принижує гордість сатани.

Аж тричі в тексті вживається слово привітала, привітання, привіт. Марія приходить і вітає Єлизавету. Приносить їй те, що сама отримала від ангела – привітання. Іншим можемо дати те, що самі отримали від Господа.

Марія дуже трепетно віднеслася до привітання Гавриїла. Почала над ним роздумувати. Чи хтось з нас задумується над тим, що нам, наприклад сказали «Добрий день», або навіть «Слава Ісусу Христу»! Привітання від Бога Богородиця зробила своїм роздумами, своїм внутрішнім життям. А з повноти серця уста промовляють (Мт 6).

Біблійне привітання має особливий відтінок – є благословенням. Вітати когось за часів Марії і Ісуса – це бажати здоров’я, успіху у справах, щастя в родині. Таке благословення не тільки принесло радість і іншу якість життя для Єлизавети, а взагалі зцілення її зранень. В Ізраїлі зазвичай віталися словом шалом леха – мир тобі (шалом лайх, якщо зверталися до жінки). Уяви, що ти одним привітанням, яке несе в собі благословення можеш змінити чиюсь ситуацію. Спробуй сьогодні замість «Привіт» говорити «бажаю Тобі Щастя!» До кого стаєш подібним в такій місії? До Гавриїла і до Марії!

https://www.houstonapparels.com/