Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Перейдіть догори

Догори

Чому Ісус влаштував пиятику в Кані? - Дабар - біблійний курс в Україні

Чому Ісус влаштував пиятику в Кані?
Спільнота Дабар

9 червня 2014 року Йн 2, 1-11
Того часу було весілля в Кані Галілейській; була там Мати Ісуса. Ісус зі своїми учнями також був запрошений на весілля. Як забракло вина, Ісусова Мати каже Йому: «Не мають вина!» А Ісус їй каже: «Що до того Мені й тобі, жінко? Ще не настала Моя година». Його Мати промовила до слуг: «Зробіть, що тільки Він вам скаже». Було там шість кам’яних посудин для води, яку використовували для юдейського очищення; кожна вміщала дві чи три міри. Каже їм Ісус: «Наповніть посудини водою!» І наповнили їх ущерть. Ще каже їм: «Тепер зачерпніть і занесіть до старости!» І вони понесли. Коли староста покуштував воду, яка стала вином – а не знав він, звідки воно; слуги ж, які зачерпували воду, знали – тоді староста закликав молодого та й каже йому: «Кожна людина подає спочатку добре вино, а гірше – як нап’ються; а ти зберіг добре вино дотепер!» Такий початок чудес зробив Ісус у Кані Галілейській, виявивши славу свою; і Його учні повірили в Нього.
Чому Ісус влаштував пиятику в Кані?
Шість посудин по три міри (бати) = 60 ведер… вина. І це початок чудес Ісуса. Хто сміє тепер говорити, що християнство це відмова від життя з його радощами, воно нудне, одні обов’язки, обмеження?
Буквально, Ісус споїв все село чудовим вином. Оце так Бог! Перше диво було настільки людським, Ісус настільки увійшов у становище батьків наречених, які, не розрахували свої запаси, які, можливо, були людьми небагатими і т.д. Ми не бачимо Ісуса, який ригористично грозить пальчиком: “Ну, ну, не можна так багато пити.” І ви до сих пір боїтеся звертатися до такого Бога? Ніяковієте на сповіді чи не доходите до неї в страху: “Як мене, такого грішного, прийме Бог?”
Християнство це не відмова від життя, це життя в повноті. Ісус не проти радості, навіть радості вина. Ісус зрозуміє, допоможе.
Цікаво, що біблійний автор закінчує фрагмент такими словами: “Такий початок чудес зробив Ісус у Кані Галілейській, виявивши славу свою; і Його учні повірили в Нього”. Після того як Ісус перетворив воду на вино і де-факто продовжив бенкет (не кажу пиятику) учні увірували в Нього. Цим Ісус виявив свою славу.
Цікаво звучить фраза “Такий початок чудес”. Ну майже the show must go on.
Книга Буття починається словами “на початку”, Йоан, виписуючи так цей фрагмент, створює аналогію. В чому її суть? “Початок” в Бутті означав фундамент, на якому все трмається. Дослівно звучить “в початку”, “в середині початку”. Чи стверджує цим Йоан, який так часто свідомо будує аналогії з книгою Буття, що ось цей веселий бенкет, результат Його чуда, є осердям, фундаментом всього, що Він далі робитиме?

Такий вступ злякав побожних. Для тих, хто ще залишився, продовжимо про духовне.

Книга пісень порівнює любов до вина. Вода очищення, покаяння, весь бруд, який залишився в посудинах був перетворений на вино любові Господньої. ДЕ? На весільному бенкеті. Той самий Йоан євангеліст в книзі Одкровень говорить про весільний бенкет Агнця. Цей початок чудес віддзеркалює фінал людства – весільний бенкет Агнця на Небі, який розпочинається не кажу пиятикою, але прийняттям Бога нас тут, на землі.

https://www.houstonapparels.com/